Największe kłamstwa o kantorach internetowych

Słyszałeś, że kantory internetowe oferują atrakcyjne kursy walut i niższe spready, ale obawiasz się, że transakcje internetowe nie są bezpieczne i narażają cię na ryzyko utraty gotówki? Poznaj największe mity dotyczące wymiany walut online i przekonaj się, że nie taki diabeł straszny jak go malują!

  • Kantory internetowe nie są dla osób prywatnych

Z kantorów internetowych korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Formularze rejestracyjne zawsze występują w dwóch wariantach – w tym dla klientów indywidualnych. Kantor online nie prowadzi „hurtowej” sprzedaży walut. Za pośrednictwem platformy można wymienić zarówno niewielkie kwoty, jak i przeprowadzać większe transakcje. Klienci prywatni mogą liczyć na atrakcyjne rabaty i  zaproszenia do programów lojalnościowych, jeżeli będą wymieniać walutę regularnie i przez dłuższy czas korzystać z usług kantoru.

  • Kantory internetowe nie są do końca legalne

W języku prawa nie istnieje sformułowanie „do końca legalne”. Oczywiście, jak w każdej branży, zdarzają się nieuczciwe firmy i kantory, które działają na granicy prawa. Aby mieć pewność, że powierzamy pieniądze sprawdzonemu podmiotowi gospodarczemu, warto sprawdzić opinie na temat kantoru oraz wejść w zakładkę kontakt, aby zweryfikować, czy kantor posiada fizyczną siedzibę.

Co więcej, każdy kantor online jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego orz Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Użytkownicy internetowych kantorów także nie są anonimowi. Podczas rejestrowania muszą podać pełne dane osobowe w tym adres i numer dwóch kont – walutowego i złotówkowego.

  • Konto walutowe jest drogie

Konto walutowe można otworzyć w każdym banku. Kantory internetowe, chcąc przyciągnąć klientów, oferują otwarcie darmowego konta walutowego w bankach, z którymi mają podpisane umowy. Co ciekawe, dysponenci kont otrzymują karty płatnicze, które są idealnym rozwiązaniem na wakacje. Przebywając w obcym kraju, możemy czuć się niepewnie, trzymając przy sobie większą gotówkę – dzięki kartom płatniczym pozbędziemy się tego problemu.

  • Wymiana walut online nie jest bezpieczna

Dzięki zaawansowanym systemom szyfrowania transakcje internetowe są w pełni bezpieczne i chronione przed atakami hakerskimi. O wiele groźniejsza wydaje się stacjonarna wymiana walut, która niesie za sobą ryzyko realnej kradzieży gotówki.

Skoro już wiesz, że korzystanie z usług kantoru internetowego jest proste, łatwe i bezpieczne, możesz zarejestrować się w wybranym serwisie i sprawdzić, jak wiele zaoszczędzić dzięki transakcjom online.