Wielka Brytania występuje z Unii Europejskiej – negatywne skutki Brexitu

Na giełdzie widać wyraźny spadek funta, nastroje Angielskich bankowców coraz gorsze. A to wszystko za sprawą przyszłego opuszczenia przez Wielką brytanie wspólnoty Unii Europejskiej. Wszystkich mieszkańców Wysp dręczy pytanie w jaki sposób państwo pożegna się z wspólnotą narodów i jaki to będzie miało wpływ na angielskie finanse.

Dla Polaków pracujących na Wyspach Brytyjskich wymiana walut online jest ostatnio bardzo nie miłą niespodzianką. Doniesienia  nie świadczą o niczym dobrym.  Choć wielu mieszkańców Anglii deklaruje że zmieniło zdanie w sprawie Brexitu i tym samym żąda ponownego referendum w tej sprawie. Pomimo to do żadnego referendum nie dojdzie, zdaniem Premier Theresy May takie referendum nie jest potrzebne ponieważ wyjście Zjednoczonego Królestwa jest już przesądzone.

Wielka Brytania wychodzi z UE

Oficjalnie Wielka Brytania ma opuścić Unie Europejską 30 marca 2019 roku. Wówczas przestaną obowiązywać wszystkie umowy i porozumienia łączące Brytyjczyków z wspólnotą. Nasi rodacy deklarują bardzo masowo, że wracają do ojczyzny a kantor online zanotował najwyższy jak dotąd sprzedaż funta. Zwolennicy ponownego referendum w tym Christopher Wylie uważają że wyniki poprzedniego były sfałszowane przez organizacje wspierającą brexit „Vote  Leave”. Wylie sam przyznaje że nie jest za wycofaniem się Brytyjczyków z Brexitu ale uważa że wysoce nie sprawiedliwe jest manipulowanie podczas wyboru.

Czy będzie kolejne referendum?

Jego zdaniem kolejne referendum jest potrzebne ponieważ to powinna być świadoma decyzja mieszkańców. Referendum przeprowadzone w czerwcu 2016 roku wykazała 2 procentową przewagę zwolenników wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie Brytyjska gospodarka jest  zagrożona. Światowe duże koncerny już otwarcie mówią o rezygnacji z prowadzenia swojej działalności na terenie Zjednoczonego Królestwa. Na bieżąco sprawdzane są kursy walut online z których jasno wynika ze funt stoi na niskim poziomie.

Obawa przedsiębiorców

Firmy obawiają się wycofania obecnych umów a wprowadzenia nowych mniej korzystnych. Firma Jaguar Land Rover wyliczyła że po wygaśnięciu wszystkich umów, jego firma straci niemal 80 mld funtów, ponadto jego zyski mogą zmniejszyć się o ponad połowę. Dodatkowym minusem dla kraju będzie wzrost bezrobocia.

Kiedy największe firmy zaczną zamykać swoje działalności na terenie Wielkiej Brytanii, tym samym wielu pracowników straci pracę, w tym wielu naszych rodaków. Podsumowując brytyjska gospodarka jest teraz w bardzo złej kondycji. Od momentu wprowadzenia brexitu, wartość waluty brytyjskiej spadła o około 1 zł.