Pewność siebie na randce

Portal randkowy to na pewno miejsce dla osób nieśmiałych. Bynajmniej nie tylko dla nich, ale osoby nieśmiałe się tam świetnie odnajdują. Randka online jest bowiem bezpieczna i spokojna. Nie trzeba od razu reagować odpowiedzią i można cały czas przebywać za bezpieczną osłoną własnego komputera.

Niestety, prędzej czy później trzeba opuścić ten bezpieczny zakątek i zdecydować się na randkę twarzą w twarz. A to dla osób którym brak pewności siebie jest sporym wyzwaniem.

Pewność siebie można udawać

Jeśli nie jesteśmy pewni siebie, przyjmujemy defensywne postawy, wycofujemy się, jesteśmy nieprzystępni i zazwyczaj nie jesteśmy w stanie podjąć żadnej pozytywnej interakcji. Przyjmujemy zamkniętą postawę ciała i całym sobą krzyczymy, że czujemy się źle i najlepiej byśmy sobie poszli.

Nietrudno zgadnąć, że takie podejście jest zabójcze dla wszystkich kontaktów damsko-męskich i o jakimkolwiek podrywie nie ma w takim przypadku mowy. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązanie jest proste w teorii, ale trudniejsze w praktyce, bo trzeba zacząć udawać osobę pewną siebie i przebojową.

Takie zachowania, oczywiście w ramach rozsądku, powodują pozytywne reakcje zwrotne, stają się przyjemne i powoli okazują się być dla nas zupełnie naturalne.

Dodaj komentarz