Kantory internetowe – dlaczego podbijają polski rynek?

Kantor to firma umożliwiająca zakup lub sprzedaż waluty. Z usług kantorów korzystają głownie osoby, które chcą wymienić gotówkę przed wyjazdem na wakacje, w podróż służbową lub przedsiębiorcy prowadzący transakcje z zagranicznymi klientami. Przez długi okres wymiana pieniężna była możliwa jedynie za pośrednictwem kantorów stacjonarnych i banków. Obecnie jednak klienci mogą dokonywać sprzedaży / zakupu bez konieczności wychodzenia z domu.

Internetowy kantor wymiany walut – rynkowa rewolucja

Kantory internetowe pojawiły się na polskim rynku już kilka lat temu, niemniej przez długi czas pozostawały w cieniu punktów stacjonarnych. W dobie usług online i rozbudowanych transakcji internetowych zaczęły przyciągać coraz większe rzesze klientów i obecnie stanowią bezpieczną i szybką alternatywę dla tradycyjnych kantorów.

Podstawowa różnica między kantorami zwykłymi a internetowymi polega na tym, że te pierwsze operują realną gotówkę, a te drugie – wirtualną. Przeprowadzając transakcje online, przesyłamy pieniądze z konta na konto, albo zasilamy nimi wirtualny portfel. Dzięki systemowi bezpiecznych przelewów pieniądze trafiają dokładnie na to konto, na które chcemy. Wystarczy jedna transakcja, aby przekonać się, że procedura jest łatwa, szybka i nie niesie za sobą groźby utraty pieniędzy.

Kantor internetowy – jak wymienić gotówkę?

Wymiana walut online może odbywać się na kilka sposobów. Niektóre e-kantory udostępniają klientom specjalne karty, na które przelewane są środki pieniężne. Inne wymagają założenia konta walutowego, co jest bardzo prostą procedurą i w wielu przypadkach nie wymaga osobistego stawienia się w banku.

Aby dokonać wymiany walutowej, należy zarejestrować się na stronie kantoru i wybrać waluty online, które nas interesują. Kurs walut online jest na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu możemy śledzić zmiany i dokonać wymiany wtedy, kiedy kurs jest najkorzystniejszy. Co ciekawe, wiele kantorów internetowych daje możliwość określenia własnego kursu kupna / sprzedaży. Kiedy waluta osiągnie określony kurs, dochodzi do automatycznej wymiany.

Korzystając z usług e-kantorów, mamy pewność, że wymienimy gotówkę po najkorzystniejszej stawce. Żaden kantor stacjonarny nie zaoferuje równie konkurencyjnego kursu – wymiana walut online generuje niższe koszta, przez co kantory mogą oferować nieporównywalnie niższe stawki niż zwykłe punkty wymiany. Warto z tego skorzystać i cieszyć się zaoszczędzonymi pieniędzmi! W dłuższej perspektywie te oszczędności mogą być naprawdę duże.

Dodaj komentarz