Czy kantory internetowe mają przyszłość?

O kantorach internetowych głośno zrobiło się już kilka lat temu, kiedy największe banki zdecydowały się wprowadzić do swojej ofertę usługę wymiany walut online. Obecnie e-kantory mają się bardzo dobrze i docierają do coraz większej grupy klientów. Co sprawia, że są tak popularne? Czy rzeczywiście stanowią realną konkurencję dla biznesów stacjonarnych?

Wymiana walut online – procedura

E-kantory udostępniają klientom specjalne platformy wymiany walut, na których można dokonywać transakcji kupna i sprzedaży. Wystarczy zarejestrować się w serwisie, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji i swobodnie wymieniać walutę. Sama transakcja obejmuje kilka kliknięć i jest niebywale intuicyjna. W zależności od sposobu działania e-kantoru dostajemy specjalną kartę, przez którą wypłacamy pieniądze, lub musimy założyć konto walutowe w wybranym banku. Kiedy konto albo karta są zatwierdzone można w pełni korzystać z funkcjonalności serwisu.

Jak wymieniać waluty, aby zaoszczędzić pieniądze?

W przypadku transakcji internetowych wymiana walut może być bardziej przemyślana i oparta na pewnej strategii. Jako że kursy zmieniają się cały czas, nie musimy godzić się na aktualną stawkę. Wystarczy ustawić preferowaną wartość kursu i wybrać kwotę transakcji, aby po osiągnięciu wybranej stawki transakcja została zrealizowana automatycznie. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują gotówki na cito lub stałych klientów, którzy chcą zaoszczędzić na wymianie walutowej.

Internetowy kantor wymiany walut – bezpieczeństwo

Jednym z czołowych argumentów przeciwników e-kantorów jest kwestia obniżonego bezpieczeństwa transakcji. Wbrew pozorom wymiana walut online nie wiąże się z realnymi zagrożeniami – wszystkie przelewy i wpływy gotówkowe odbywają się z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa i poufności danych osobowych. Wymieniając gotówkę w zaciszu własnego domu, jesteśmy w pełni chronieniu i nie musimy obawiać się, np. kradzieży po wyjściu ze stacjonarnego kantoru.

Wymiana walut w systemie elektronicznym to wygoda i bezpieczeństwo. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że transakcje internetowe dają wiele możliwości i pozwalają zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Skoro za tę samą jakość możemy zapłacić mniej i nie tracić czasu na dojazd do kantoru, to po co rezygnować z tego istotnego udogodnienia? Skorzystaj z możliwości, jakie daje e-kantor, a już nigdy nie wrócisz do kantorów stacjonarnych.

Dodaj komentarz