Szybka wymiana walut – bezpiecznie i bez ukrytych kosztów

Wymiana walut, kojarzona do niedawna z kantorami stacjonarnymi i bankami, weszła na nowy poziom. Obecnie możemy wymieniać gotówkę bez wychodzenia z domu – bezpiecznie, szybko i tanio. Kantory internetowe z wolna opanowują rynek usług finansowych i stają się skuteczną alternatywą dla tradycyjnych punktów wymiany walutowej.

E-kantory – magia spredu

Z usług kantorów internetowych korzystają przedsiębiorcy, osoby prywatne oraz okazjonalni klienci, którym zależy na korzystnej wymianie walut przed wakacyjnym wyjazdem zagranicznym. Dużą grupę klientów, regularnie korzystających z usług e-kantorów, stanowią kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyt w obcej walucie. Dzięki wprowadzeniu w życie ustawy antyspreadowej osoby spłacające kredyt gotówkowy mogą samodzielnie wymieniać gotówkę i wpłacać równowartość raty na konto walutowe w banku.

Nie dziwi zatem fakt, że wielu kredytobiorców szuka alternatywy dla drogiej wymiany walut w banku. Kantor online to rozwiązanie ich problemów i sposób na zaoszczędzenie dużej gotówki w dłuższej perspektywie czasowej. Ustawiając regularne zlecenia wymiany walutowej po określonym kursie, można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca. Przy dużych wahaniach oszczędności mogą być jeszcze większe.

Jak znaleźć najlepszy kantor internetowy?

Sposób działania kantorów internetowych jest transparentny i nawet osoba bez wiedzy branżowej może z łatwością rozpoznać korzystniejszą ofertę. Najważniejszym pojęciem dla klientów e-kantorów, z którym powinni zapoznać się jeszcze przed przeprowadzeniem pierwszej transakcji, jest spread. Spread to różnica między ceną kupna a ceną sprzedaży waluty.

Kantor internetowy ma na ogół niski spread, co oznacza, że transakcja jest bardziej opłacalna. Zdarza się, że e-kantory, chcąc przyciągnąć klientów, oferują pierwszą transakcję ze spreadem 0%, co oznacza, że teoretycznie nie zarabiają na wymianie. Teoria i praktyka to jednak dwie różne kwestie, dlatego warto sprawdzić, czy umowa nie zawiera informacji o ukrytych kosztach lub prowizjach transakcyjnych.

Wymiana walut online – oszczędność czy inwestycja?

Internetowy kantor wymiany walut jest coraz częściej traktowany jako źródło regularnego zarobku. Kupując gotówkę po korzystnym kursie, można zarobić na jej wymianie – tym bardziej, że e-kantory dają możliwość określenia kursu i ustawienia automatycznej sprzedaży, kiedy waluta osiągnie preferowaną wartość. Początkowo niskie progi wymiany mogą się powiększać, osiągając coraz wyższe wartości.

Dodaj komentarz